Ekonomi

Advance Auto Parts yeni direktörlerle yönetim kurulunu genişletiyor

RALEIGH, N.C. – Kuzey Amerika otomotiv satış sonrası parça sektöründe önemli bir oyuncu olan Advance Auto Parts, Inc. (NYSE: AAP), yönetim kuruluna üç yeni bağımsız direktörün derhal atandığını duyurdu. Bu genişleme, yatırım firmaları Third Point LLC ve Saddle Point Management, L.P. ile yapılan işbirliği anlaşmasının bir parçası olarak gerçekleşti.

Yeni atanan direktörler A. Brent Windom, Gregory L. Smith ve Thomas W. Seboldt, şirketin kârlı büyüme stratejilerini desteklemesi beklenen zengin otomotiv endüstrisi ve tedarik zinciri deneyimini beraberinde getiriyor. Bağımsız yönetim kurulu başkanı Gene Lee, bu yeni üyelerin hissedar değeri yaratılmasına önemli katkılarda bulunacağına inandığını ifade etti.

Advance Auto Parts Başkanı ve CEO’su Shane O’Kelly, yönetim kurulunun doğru beceri ve deneyim karışımını sağlamak için sürekli yenileme taahhüdünün altını çizdi. Şirket şu anda tedarik zincirini konsolide etmek de dahil olmak üzere rekabet gücünü ve müşteri hizmetlerini geliştirmeyi amaçlayan operasyonel girişimler yürütmektedir.

Third Point CEO’su Daniel S. Loeb ve Saddle Point Management CEO’su Roy J. Katzovicz, anlamlı hissedar değeri yaratma potansiyeline ve başarı için işbirlikçi bir yaklaşımın önemine dikkat çekerek atamaları onayladı.

Standart standstill, oylama ve diğer hükümleri içeren işbirliği anlaşması ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulacak. Diğer bir hissedar olan Legion Partners Holdings, LLC de yeni yönetim kurulu üyelerini desteklediğini ifade etti.

Bu atamalarla birlikte Advance Auto Parts’ın yönetim kurulu geçici olarak 12 üyeye yükselecek. Şirketin 22 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak yıllık toplantısında Windom, Smith ve Seboldt’un da aralarında bulunduğu 11 direktör adayının seçime katılması bekleniyor.

Şirketin danışmanları arasında mali danışman olarak Centerview Partners LLC ve hukuk müşaviri olarak Hogan Lovells US LLP yer alıyor. Third Point ve Saddle Point’in hukuki danışmanlığını sırasıyla Willkie Farr & Gallagher LLP ve Proskauer Rose LLP üstleniyor.

Duyuru bir basın açıklamasına dayanıyor ve Advance Auto Parts’ın yönetişim ve operasyonel etkinliğini artırmaya yönelik daha geniş stratejisinin bir parçası olarak geliyor.

Yeni yöneticiler hakkında:

A. Brent Windom otomotiv sektöründe yaklaşık kırk yıllık deneyime sahiptir ve son olarak Uni-Select Inc. Gregory L. Smith, Medtronic plc’deki mevcut rolü ve Walmart Inc. ve Goodyear’daki geçmiş deneyimi ile yaklaşık 30 yıllık tedarik zinciri uzmanlığını getiriyor. Thomas W. Seboldt, başta O’Reilly Automotive, Inc. olmak üzere otuz yılı aşkın sektör deneyimine sahiptir ve önemli sektör derneklerinde yer almıştır.

Advance Auto Parts, 4.786 mağaza ve 321 Worldpac şubesi ile profesyonel montajcılara ve kendin yap müşterilerine hizmet vermekte olup Kanada, Porto Riko ve ABD Virgin Adaları’nda ek lokasyonları bulunmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu