Haber

AK Parti Manisa Milletvekili Baybatur gündemi değerlendirdi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti’nin şu anda hizmetleriyle Manisa’da ve Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekilleri, partisinin il başkanlığının düzenlediği programda basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantının açılışında AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Süratlı, şehre yapılan yatırımlar hakkında bilgiler paylaştı.

Daha sonra bir konuşma yapan Milletvekili Baybatur, dünyanın koronavirüs salgını sonrası büyük bir kriz yaşadığını ifade etti.

Türkiye’nin 2022’nin ikinci yarısından itibaren hızla toparlanmaya başladığını belirten Baybatur, “Hükümetimizin Temmuz ayından itibaren sabit getirili, memur, emekli ve piyasada yaptığı atılımlar, alım gücünü artırma çabaları meyvesini verdi. geri gitmek.” dedi.

Avrupa’da yaşanan enerji krizine değinen Murat Baybatur, Almanya’da bugün saat 22.00’den sonra evlere doğalgaz verilmediğini ancak Türkiye’nin bu noktada bir sıkıntı yaşamadığına dikkat çekti.

Türkiye’nin doğal gaz dağıtım merkezi haline geleceğine dikkati çeken Baybatur, “Gazı Rusya bize verecek, biz de fiyat koyarak dağıtacağız. Biz de bu yönde çalışıyoruz. Yine tahıl koridorunda yüzde 46. Fakir ülkelere gidecek tahıl Avrupa ülkeleri tarafından çalındı” diyen “Maalesef bu kadar. Şimdi anlaşma gereği tahılı hammadde olarak alacağız. Un haline getirip Türkiye olarak dağıtacağız. Bu çok değerli bir başarıdır.” ifadelerini kullandı.

Seçim öncesi zaman zaman anket yapıldığını anlatan Baybatur, şunları kaydetti:

“Bugün itibarıyla genel merkezimizin yaptığı anketlere baktığımızda Türkiye’de en kötü ankette bile yüzde 41,42’nin altına düşmedik. Şu anki oyumuz yüzde 41, en kötü ankette yüzde 42. Manisa’nın tamamı, bugün itibariyle yaptığımız son ankette gördük ki Manisa “Şu anda yine rahatlıkla 5 milletvekili çıkarabilir. Manisa’da bazı muhalefet milletvekilleri çıkıp ilk kez CHP’nin bu kentte birinci olduğunu söyledi. Bu onlar için bir rüya. Bu imkansız bir durum. AK Parti, hizmetleriyle şu anda Manisa’da “Türkiye’de ve Türkiye’de birinci sırada.”

Toplantının ilerleyen saatlerinde Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Mehmet Ali Özkan, Semra Kaplan Kıvırcık ve Tamer Akkal verilen hizmetleri anlattı.

Basın toplantısına Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu