Haber

AK Partili Güneş: “AK Parti hükümetlerinde uyuşturucuyla mücadelede önemli adımlar atıldı”

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti iktidar döneminde uyuşturucuyla mücadelede çok değerli adımlar atıldığını söyledi.

Güneş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, uyuşturucuyla mücadelenin sadece Türkiye’nin değil tüm ülkelerin ortak sorunu olması gerektiğini söyledi.

Uyuşturucu kullanımının suç oranlarını da artırdığını belirten Güneş, “AK Parti hükümetlerinde uyuşturucuyla mücadelede önemli adımlar atıldı. Uyuşturucu kullanımının ve uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesi için önemli çalışmalar yapılıyor.” dedim.

Güvenlik güçlerinin aktif olarak uyuşturucu ile çalıştığını belirten Güneş, 2022 Dünya Uyuşturucu Raporu’na göre 2020 yılında dünya genelinde yakalanan eroinin yüzde 12’sinin Türkiye’de ele geçirildiğini söyledi.

Bu durumun yürütülen çabadaki başarıyı yansıttığını belirten Güneş, “Terör, uyuşturucu ve her türlü suçla yürütülen başarılı mücadelede başta Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türk Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve tüm güvenlik güçlerimiz.” dedi.

demirozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu