Haber

Cihan Ülsen: Galeria İş Merkezi’nin yıkılmasıyla ilgili çok soru işareti var

DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, Diyarbakır’daki depremde hasar gören ve hayvanların mahsur kaldığı Galeria İş Merkezi’nin yıkım çalışmalarının başlamasına tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Cihan Ülsen, “Galeri’de yıkım başladı ancak soru işaretleri çok. Öncelikle insanların hem işyerlerinde hem de evlerinde değerli eşyalarının tahliyesine izin verilmiyor. İçeride hala evcil hayvanlar var. Bu tahliyeleri kontrollü bir şekilde gerçekleştirmek varken bu telaş neden?” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ülsen ve partililer yıkım çalışmalarının yapıldığı alanda basın açıklaması yaptı.

Ülsen, “Bu yıkımla ilgili çok fazla soru işareti var” dedi. “Bir de insanların değerli eşyaları var, işyerleri var. Devlet kontrolünde kurtarma olması gereken yerde kurtarma olmadan yıkım oluyor” dedi.

Valilikten yıkımın durdurulmasını isteyen Cihan Ülsen, “Kamuoyunda soru işaretleri var, bu soru işaretlerinin kaldırılması gerekiyor. İnsanlar burada yıkımın durdurulmasını bekliyor. Yaklaşık yarısıdır buradayız. Bir saat, yıkım kolay olmuyor.” Şu anda bile kurtarılması beklenen durumlar var. Valilik yetkililerinden bu konuda acil karar vermelerini bekliyoruz” dedi.

Tepkilerin ardından valilik, içeride kedi tespit edildiği için yıkımın durdurulduğunu duyurdu.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş da yıkımın durdurulması için Galeria İş Merkezi önünde açıklama yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu