Haber

Cumhur İttifakı adaylığı için imza toplayamayan Perinçek’i istemedi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplayamayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Cumhur İttifakı’na katılma talebi reddedildi. Partisinin İstanbul’daki merkez karar kurulu toplantısında konuşan Perinçek, Cumhur İttifakı’nı ABD’den korkanların kurduğunu söyledi.

Perinçek’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Zor bir dönemden geçiyoruz. Türkiye’mizi aydınlığa kavuşturmak için Vatan Partisi olarak Meclis’te yer almamız ve hükümet görevlerini üstlenmemiz şarttır. Biz bu gerçeğin farkındayız.

“CUMHURİYET İTTİFAKINA KATILMA TALEBİMİZ REDDEDİLDİ”

Güçlü ve etkili bir muhalefet olmayı hedeflemiyoruz. Meclis’te yer almamız, hükümet görevleri üstlenmemiz Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacıdır. Bu sorumlulukla 22 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz toplantıda Cumhurbaşkanımıza Cumhur İttifakı’na katılma talebimizi ilettim. 24 Mart 2023’te Vatan Partisi ile birlikte seçimlere katılmayacaklarını bildirdiler.

“ABD’YE UYGUN YOLU SEÇİYORLAR”

Cumhur İttifakı’nın Vatan Partisi’ni reddetmesi şüphesiz bir tercihtir. Şunu netleştirmeliyiz: Türkiye’nin bağımsızlığı, güvenliği ve Üretim Devrimi yolunu değil, ABD’ye boyun eğme yolunu seçtiler.

“CUMHURİYET İTTİFAKI HÜDA PAR’I ÇEKMEKLE MEŞGUL”

Nitekim bu tercih uygulamalarda da kendini göstermektedir. Şu anda Cumhur İttifakı tüm imkanlarını kullanarak bölücü HÜDA PAR’ı cilalamakla meşgul. AK Parti, MHP ve BBP sözcüleri, Türk Milleti kavramını Anayasa’dan çıkarma programına dahil ettiği Pir Sait ve Seyit İstek’in yandaşı olmakla övünen HÜDA PAR ile iş birliğini meşrulaştırmaya çalıştı. Kürtçe’yi resmi dil yapmayı hedefliyor.

“ABD’NİN PLANINA HİZMET ETMEK İÇİN TABLO 6 İLE BULUŞUYORUZ”

Meclis’te Altı Levha’nın himayesinde bulunan PKK yetmezmiş gibi şimdi de Cumhur İttifakı, HÜDAPAR Bölücülüğünü Meclis’e taşıma görevini üstlendi. Böylece ABD’nin “Kürdistan” adı altında ikinci bir İsrail devleti kurma planına hizmet eden Altı Masa ile tanışmış oldular. HDP ve HÜDA PAR’ın sözde Kürdistan bölücülüğü için Meclis’te el ele vereceğini göreceğiz. Programlar aynı.

“NATO’NUN DOĞUYA DOĞRUYA DOĞRU YANLIŞ OLMAYAN GENİŞLEME SÜRECİNİ SAĞLADILAR”

26 Mart 2023 tarihli Ekonomist Dergisi’nin yazdığı gibi, Sayın Tayyip Erdoğan Atlantik dünyasında “davranmayı” seçti. ABD emperyalizminin baskı ve tehditleri karşısında, NATO’nun Doğu’ya doğru genişlemesine teslim oldular. Türkiye’nin Rusya, İran ve Çin ile dostane ilişkilerini bozan uygulamalar birbirini izliyor.

“CUMHURİYET İTTİFAKININ TAMAMI GİTMİŞTİR”

Girdikleri yol, güçlükleri aşma yolu değil, çaresizlik ve acizlik yoludur. Milletler Topluluğu çıkmaza girdi. Gücü ve Atlantik önderliğindeki muhalefetiyle mevcut sistem çözülemez. Bu sistem iki duvar üzerinde duruyor.

“SİSTEMİN BİRİNCİ DUVARI ABD’NİN ARACI 6 PARÇA MASADIR”

Sistemin ilk duvarı ABD’nin enstrümanı olan Six Table’dır. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, PKK ve FETÖ ile birlikte ABD projesinde yer aldı ve yıkılan Atlantik Sistemini onarma çabası içinde.

İKİNCİ DUVAR ABD’DEN KORKAN CUMHURİYETİN İttifakı”

Sistemin ikinci duvarı ABD’den korkanların oluşturduğu Cumhur İttifakı’dır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu ittifak, ABD tehdidi karşısında dimdik ayakta duramaz.

“HER ŞEY İMKANSIZ”

14 Mayıs’ta seçmenlerin önüne çıkan tüm başkan adayları Atlantik’te çıkmaza girdi. Denenmelerine gerek yoktur, ne yapacakları tecrübe ile belirlenir. Hepsi çözümsüz.

“KISA SÜREDE TÜRKİYE’Yİ YÖNETEMEYECEKLERİ ÇIKACAKLAR”

Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin kaos planının enstrümanıdır. Tayyip Erdoğan ise Atlantik’e teslim olma yolunu seçmiştir. Diğer iki aday ise Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ın birbirini bölme planlarının araçlarıdır. Türk milleti çıkmazlar içinde çıkmaza terk edilemez. Bu adayların Türkiye’yi yönetemeyeceği yakında anlaşılacaktır. Çünkü yok olan sistemin kontrolü altındadırlar.

Atlantik Sistemine bağlı Altılı Masa ile ABD’den korkan Cumhur İttifakı’nın çözümsüzlüğü 14 Mayıs’tan sonra tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacaktır.

Çünkü Atlantik’te çözüm yok.

Atlantik’te ekonomik iflas var ve anavatanın bütünlüğüne yönelik artan tehditler var.

Atlantik’te kaos var.

Türkiye bu çıkmazdan Güçlü Devlet ve Üretim Devrimi ile çıkacaktır.

Türkiye İmalat Ekonomisini ancak Asya ikliminde kurabilir.

Türkiye, Vatan Birliği’ni ancak Asya dayanışmasıyla koruyabilir ve kendi bağımsız yolunda ilerler.

Türkiye iki asırlık Milli İnkılâbını Asya ikliminde tamamlıyor.

Türkiye, diğer Türk devletleri ile birlikte yükselen Asya medeniyetinin öncü konumunda olacaktır.

Bu nedenle Türkiye’nin karşısında Vatan Partisi’nin Asya analizi var.

14 Mayıs sonrası yaşananların en büyük gerçeği budur.

Güçlüklerin üstesinden gelecek Güçlü Hükümet, millete dayalı Güçlü Meclis ile mümkündür. Güçlü bir meclis ancak Vatan Partisi’nin meclise girmesiyle oluşur.

Vatan Partisi’nin ağırlığı Meclis’teki milli güçleri güçlendiriyor ve Türkiye’nin önünü açıyor.

** Güçlü Devlet Üreten Millet programının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilebilmesi için,

** ABD’nin iç ve dış kaos planlarına karşı etkili bir Meclis oluşturmak,

** Üreticilerin gerçek özleminin ve analizlerinin sesi olabilmek adına,

** Halkın ve halk iradesinin Meclis’e yansıması için,

** Vatan Partisi, tecrübeli ve genç kadrolarıyla, millete olan bağlılığıyla, zor zamanlarda öncü devletleriyle TBMM’de kale inşa edecektir.

Vatan Partisi’nin Programı, Stratejisi ve Politikaları zorlukları aşmak için üretilmiştir.

Bu zorlu süreçten bir çözüm bulacaksak önümüzde tek bir seçeneğimiz var: Cesur olalım, Vatan Partisi’nin Meclis’e girmesi için görev ve sorumluluğu üstlenelim. Yol açalım. Ardından 15 Mayıs’tan itibaren çözümün gündeme geleceğini hep birlikte göreceğiz.

Türk milleti tarih boyunca karşılaştığı büyük zorluklardan örgütlü öncülerin kahramanlığıyla çıkmıştır.

Şimdi öncü cesaret zamanı.

Şimdi kahramanlık zamanı.

Türkiye’nin iki asırlık milli devrim tecrübesinin öncülerini tarihi kazanımlar için Vatan Partisi’nde görev almaya çağırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu