Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nı değerlendirdi Açıklaması

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Lideri Ali Babacan, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na ait, “Bu operasyonla Türkiye’nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur.” dedi.

Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemi kıymetlendirdi.

Düzce’deki depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileğinde bulunan Babacan, deprem başta olmak üzere doğal afetlere hazırlık eylem planlarının yer aldığı raporu, tüm kurum ve kuruluşlara daha önce ilettiklerini söyledi.

Terör örgütü PKK ile kararlılık içinde mücadelenin parti programlarında önemli yere sahip olduğunu ifade eden Babacan, “Her türlü terör örgütüne, PKK’ya karşı da büyük bir çabayı daima birlikte vermek zorundayız. PKK dahil tüm terör örgütleri ve hareketlerini kınıyoruz, lanetliyoruz. Etnik, dini ve ideolojik hiçbir mazeretin terör hareketlerine münasebet oluşturamayacağını da söylüyoruz. Teröristlerin şiddete dayalı tüm prosedürlerini katiyen reddediyoruz.” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye ve Irak’ın kuzeyinde düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na ilişkin de konuşan Babacan, “Suriye ve Irak’ta düzenlenen kapsamlı hava harekatının planlanmasından icrasına kadar emeği geçen tüm silahlı kuvvetler mensuplarını tebrik ediyorum. Bu operasyonla Türkiye’nin caydırıcı gücü bir kere daha ortaya konmuştur.” görüşünü paylaştı.

Ali Babacan, muhtemel bir kara harekatı gerçekleşmesi durumunda muhalefet partilerinin de bilgilendirilmesini talep ederek, bu durumda seçilen tarih hakkında da güvenlik sorumlularından bilgi almak istediklerini lisana getirdi.

DEVA Partisi Genel Lideri Babacan, partileri için hazırladıkları reklam sinemasına, fiyatını ödemeyi teklif etmelerine karşın kimi medya kuruluşlarının ambargo uyguladığını da aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu