Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İstanbul’da teravih namazını kıldırdı

Gaziosmanpaşa Küçükköy Merkez Camii’nde enderun usulü teravih namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Erbaş’ın kıldırdığı teravih namazının ardından cemaate hitap ettiği belirtildi.

Ramazan ayının ikinci 10 günü olan mağfiret günlerinin idrak edildiğini hatırlatan Erbaş, “Cenâb-ı Hak herkese rahmetinden istifade etmeyi, mağfiretine erişmeyi, azaptan kurtulmayı nasip etsin. cehennemden, cennete ve güzelliğe kavuşmak içindir.” söz konusu.

Kur’an-ı Kerim’in Ramazan ayında indirildiğini belirten Erbaş, bin aydan daha güzel olan Kadir Gecesi’ni bu günlerde aramak gerektiğine işaret ederek, “Madem Peygamber Efendimiz buyurmuştur ki; yirmi yedinci gece önceden arayabilirsin “Aramamız gerek. Affedilmek, affa varmak, affedilmek için bir arayış, bir telaş içinde olmamız gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Ramazan’ı çok pahalıya mal etmek gerektiğine vurgu yapan Erbaş, şunları kaydetti:

“Ramazan ayı bizim için büyük bir fırsat. Bu fırsatı iyi değerlendirelim. Amel defterimizi sevap ve iyiliklerle dolduralım. Allah yaptığımız ibadetlerimizi kabul eylesin. Allah bizleri affolunmuş kullarından eylesin. .Hepimizi afetlerden, afetlerden korusun.Onun musibetlere karşı önlem alan kullarındandır.” iyi şanslar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu