Haber

Edirne’de sivrisinek ilaçlamasına 4 milyon 200 bin lira bütçe

Edirne’de sivrisinek ilaçlamasına 4 milyon 200 bin lira bütçe

EDİRNE – Edirne’de kırsal kesim ve köylerde sayıları her geçen gün artan sivrisineklere karşı yürütülen ilaçlama çalışmalarına 4 milyon 200 bin lira bütçe ayrıldı.

Edirne’de özellikle ağaçlık ve sulak alanlarda artan sivrisineklerle mücadele için 4 milyon 200 bin lira bütçe ayrıldı. 5 araç, 16 işçi ve 8 ekiple gece gündüz vardiyalı sivrisineklerle mücadeleye devam ediyoruz.

Köy ve kırsal alanlardaki ilaçlama çalışmalarını yerinde inceleyen Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, İl Özel İdaresi ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin il genelinde ilaçlama çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. ağır bir biçim

Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, “Edirne İl Özel İdaresi olarak sivrisinek mücadelesi için 4 milyon 200 bin lira ödenek ayırdık. 5 araç, 16 işçi ve 8 grup, gece ve gündüz vardiyalı.İlaçlama faaliyetleri için ilimizi 3 lokasyona ayırdık.İpsala, Enez, Keşan hattını tek lokasyon, Uzunköprü, Meriç sınırını tek lokasyon, Havsa’yı planladık. Lokasyon olarak Lalapaşa, Süloğlu ve merkez hat. Yaz aylarında yerleşimin yoğun olduğu sahil bandında bir süre daha hızlı bir şekilde devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu