Teknoloji

Google, çalışanlarını konutlara göndermek istemiyor… İndirimli tarife açıklandı!

Pandemi, ofis düzenini temelden bozdu. Uzaktan çalışma, pek çok insan için hoş bir avantajdan ziyade bir yaşam tarzı haline geldi. Bu, çalışanları mümkün olduğu kadar uzun süre ofiste tutmak için avantajlar sunma konusunda uzun bir geçmişe sahip bir teknoloji endüstrisi için ani bir değişiklik.

Google, çalışanlarını ofislerine geri döndürmek için elinden gelenin en iyisini yapan şirketler arasında yer alıyor. Ancak yeni bir avantaj bazı işçileri rahatsız ediyor.

ÇALIŞANLAR İÇİN KAMPÜSTE OTEL VAR

Şirket, kampüs oteli için 99 $ ücret teklif ediyor. “Yaza Özel” reklamdır. Şirket, “Sabah ofise gitmek yerine fazladan bir saat uyuduğunuzu hayal edin”o yazdı.

Dahası “Ardından, işe başlamadan önce odanızdan çıkıp hızlı ve lezzetli bir kahvaltı yapabilir veya egzersiz yapabilirsiniz.”Ayrıntılı bilgi verdi.

UYMAK İÇİN BEDELİ ÖDEYECEKLER…

eylül sonuna kadar sürecek “anlaşma” Sadece tam zamanlı çalışanlar için geçerlidir. Yol masrafı sayılmadığı için çalışanlar kişisel kredi kartlarını kullanarak kendileri ödemek zorundadır.

CNBC, dahili mesaj panosunda, çalışanlar arasında çok da parlak olmayan bir tepki olduğunu belirtiyor.

Konuyla ilgili bir Google çalışanı şunları yazıyor: “Artık maaşımın bir kısmını Google’a geri verebilirim.” Şirketin ustalarına teşekkür etmenin daha iyi bir yolu var mı?

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu