Haber

Hakkari’de kayak merkezi açıldı

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, Hakkari’nin birçok bölgesinde insanların günlük, sosyal ve ekonomik yaşamının iyileştiğini, hiçbir yükün kalmadığını söyledi.

Vali Ali Çelik, kent merkezine 12 kilometre uzaklıktaki 2.800 metre rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi’nde karın tadını çıkarmak için gelen kayakseverlerle buluştu. Vatandaşlar, Vali Çelik’e Mergabütan Kayak Merkezi’nin özellikle kış aylarında Hakkari’de keyifli vakit geçirebilecekleri en güzel yerlerden biri olduğunu anlatarak takdir ve memnuniyetlerini dile getirdi.

Vali Çelik, kar kalitesiyle kayakla ilgilenenlerin birinci derece keyif alacağı bir ortam olduğunu belirterek, “10 kilometreye ulaşan 5 ayrı pistimiz var. Teleferiklerimiz, telesiyejlerimiz, yürüme bantlarımız ve mekanik tesisatlarımız var. Hakkari insanların birçok alanda hem günlük, hem sosyal hem de ekonomik faaliyetlerden keyif alabileceği bir yer.Hayatın daha iyi olduğu, acıların olmadığı, suçlar açısından Türkiye’nin en huzurlu şehirlerinden biri haline geldi. suç suçları, 24 saat her noktaya rahatlıkla seyahat edebileceğiniz, rastgele düşünceler yaşamayacağınız Türkiye’nin en güvenli ve huzurlu şehridir. Tüm doğa severleri, macera tutkunlarını ve adrenalin severleri buraya davet ediyoruz. Hakkari Hakkari ayrıca dağcılık ve trekking başta olmak üzere adrenalin ve doğa sporlarına ilgi duyanlar için de birçok fırsata sahiptir ve bu alanlarda aktivite yapılabilecek muhteşem, inanılmaz bir doğaya ve ambiyansa sahiptir. “Huzurun olduğu bir şehir. Hakkari’de güven ve huzur var” dedi. – HAKKARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu