Haber

Hogwarts Legacy satış rakamlarında rekor kırdı! Ne kadar kazandı?

Avalanche Software tarafından geliştirildi ve Warner Bros. tarafından geliştirildi. Hogwarts Mirası Çıktıktan sonra oyun dünyasında oldukça ses getirmişti. Öyle ki hikayesi ve mekaniğiyle adından söz ettiren yapım, şimdilerde yakaladığı başarı ile takdir topluyor.

HOGWARTS LEGACY 2 HAFTADA 10 MİLYONDAN FAZLA SATILDI

Hogwarts Mirası 16 Aralık’ta birçok dijital platformda ön siparişe açılıyor. Harry Potter evreninde geçen yapım, bu süreçte bile Steam’in çok satanlar listesine adını yazdırmayı başardı. Geliştirici şirkete keyifli bir başlangıcın ardından oyun, 10 Şubat’ta resmi olarak yayınlandı.

Yayınlandıktan iki hafta sonra, Warner Bros. ilk istatistikleri yayınladı. Yayınlanan rapora göre Hogwarts Mirası şimdiye kadar tüm platformlarda (PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC) 12 milyonun üzerinde kopya sattı. Ancak oyun toplamda 267 milyon saat oynandı.

Bu satışlardan toplam 850 milyon dolar elde edildi. Oyun, yayın platformu Twitch’te de yeni bir rekor kırdı. Öyle ki Hogwarts Legacy, tüm yayıncılarda aynı anda 1,28 milyon izleyiciye ulaşarak “tek kişilik oyun” kategorisinde bugüne kadar en çok izlenen oyun oldu.

Öte yandan Steam tarafından paylaşılan bir başka rapora göre Hogwarts Legacy, 879.308 eşzamanlı oyuncuya ulaşarak zirve yaptı. Ayrıca oyunun geliştiricisi ve yayıncısı da platformun en çok satanlar arasında hızlı bir yükseliş gösterdi.

Warner Bros. ayrıca oyun içinden istatistikler paylaştı. Edinilen bilgilere göre oyuncular, 10-21 Şubat tarihleri ​​arasında 1.28 milyar karanlık büyücüyü ortadan kaldırdı. Aynı zamanda 393 milyon bitki yetiştirildi ve 242 milyon iksir yapıldı.

Warner Bros.’un başkanı David Haddad konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Hogwarts’taki hayali fanteziyi gerçekten gerçekleştiren inanılmaz, yüksek kaliteli bir Büyücülük Dünyası deneyimi sundu ve yayın ekiplerimiz dünya çapında etkileyici bir lansman kampanyası yürüttü.”

HOGWARTS MİRASININ HİKAYESİ NEDİR?

1800’lerin sonlarında Harry Potter evreninde geçen Hogwarts Legacy’de Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda okuyan bir öğrenciyi canlandıracaksınız. Bu okulda büyücülük dünyasının gizemini çözmeye çalışırken güçlü bir büyücü olmayı öğreneceksiniz.

HOGWARTS MİRASI NE KADAR?

  • Buhar– 699 TL
  • Epik Oyunlar– 699 TL
  • PlayStation Mağazası (PS 5 ve PS 4)– 899TL
  • Xbox Serisi X|S– 899TL
  • Xbox One– Şimdi çıkmadı
Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu