Haber

İnegöl Belediyesi Dostumcup Oryantiring Yarışmasına Ev Sahipliği Yapacak

İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), hafta sonu 25 farklı şehirden 500 sporcunun katılacağı Dostumcup Oryantiring Yarışı’na ev sahipliği yapacak.

İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Oryantiring Federasyonu iş birliğiyle bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek Oryantiring Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Federasyon takviminde de yer alan özel yarışlara yurt içi ve yurt dışından sporcular katılacak.

Dostumcup Oryantiring Yarışması 11-12 Kasım Cumartesi ve Pazar olmak üzere 2 gün sürecek. Cumartesi günü ise ilk yarışlar Karı bölgesindeki ormanlık alanda yapılacak. İkinci gün ise İshakpaşa Camii ve Kapalıçarşı bölgesinde gerçekleştirilecek. Dostumcup Oryantiring Yarışı’nda 25 farklı ilden 50 kulüp, toplam 500 sporcuyla yarışacak.

Dünya şampiyonu Novikov da katılacak

Yurt içi müsabakaların yanı sıra Dostumcup Oryantiring Yarışması için yurt dışından da İnegöl’e gelecek sporcular var. Yarışta Dünya Şampiyonu Rus atlet Valentin Novikov da yarışacak. İki gün sürecek yarışların ardından ödül töreni pazar günü Kent Müzesi’nde gerçekleştirilecek. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu