Ekonomi

International Paper Company Brezilyalı Suzano firmasından satın alma teklifi aldı – Reuters

Salı günü Reuters, Brezilya merkezli bir şirket olan Suzano’nun, merkezi ABD’de bulunan International Paper Company’yi (IP) sadece nakit kullanarak satın almakla ilgilendiğini bildirdi.

Konu hakkında bilgi sahibi olan kişilere atıfta bulunulan haberde, işlemin yaklaşık 15 milyar dolar değerinde olabileceği belirtildi.

Brezilyalı kağıt hamuru ve kağıt üreticisinin bu hamlesi, International Paper’ın Birleşik Krallık’ta bulunan bir ambalaj şirketi olan DS Smith’i 7.2 milyar dolara satın almayı kabul etmesinden bir aydan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

DS Smith’in satın alınmasının 2024 yılının son çeyreğine kadar tamamlanması planlanıyor. Ancak Reuters, Suzano’nun International Paper için bir teklifle ilerlemesi halinde bu zaman çizelgesinin etkilenebileceğini belirtti.

Suzano’nun International Paper’ın her bir hissesi için 42 dolar ödeme teklifini International Paper yönetim kuruluna sözlü olarak ilettiği bildirildi. Suzano’nun yakında resmi bir teklif sunabileceği de bildirildi.

International Paper hisselerinin değeri Salı günü arttı ve mevcut fiyat Pazartesi günkü kapanış fiyatından %6 daha yüksek, hisse başına 39.15 $ oldu. Daha önce hisse senedi, hisse başına 41 doların üzerinde bir zirveye ulaşmıştı.

Yine de Reuters, bir kaynağa göre International Paper’ın Suzano’nun teklifini çok düşük bularak reddetme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Suzano’nun teklifinin International Paper’ın DS Smith ile yaptığı anlaşmadan çekilmesine bağlı olduğu bildiriliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu