Haber

İstanbul Narkotik Polisi: ‘En İyi Narkotik Polisi Annesi’

Bağcılar Belediyesi Başkanlık Sahnesi’nde düzenlenen seminerde İstanbul Narkotik Polisi, “En İyi Narkotik Polis Annesi” konulu sunum yaptı. Bilgi veren polis ekipleri, metamfetamin adlı uyuşturucunun gençler arasında yayılma sebebinin Breaking Bad dizisi olduğunu belirterek aileleri uyardı.

İçişleri Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında, işçinin katılımıyla Bağcılar Belediyesi’nde gerçekleştirilen programın amacı toplu veli oldu. Semineri yürüten uzman polis memuru, çalışanlara uyuşturucunun tanımı, türleri ve zararları hakkında bilgi verdi. İlacın vücut üzerindeki etkisi ile çocuklar ve gençler üzerindeki olumsuz etkileri seminerde detaylı bir şekilde anlatıldı.

“Çocuklarımızı Uyuşturucudan Koruyalım”

Dijital platformlarda yayınlanan bu dizinin Türkiye’de popüler hale geldiğini kaydeden polis memuru, “Metanfetamin şu anda ülkemizde en çok kullanılan ikinci uyuşturucu haline geldi. Bir dizi sayesinde maalesef insanlar uyuşturucu kullandı. Kıskançlık ve merakın etkisiyle bağımlı hale geldi.Form olarak limon tuzu,kaya tuzu gibi görünüyor.Bu elemente piyasada buz,kristal veya elmas adını verdiler.O kadar benzer ki en uygun aşçı bile metamfetamin ile metamfetamin arasındaki farkı anlayamıyor. limon tuzu. Metamfetamin kokusuz ve şeffaf poşette satılıyor. En ucuz ve İstanbul’da en çok kullanılan uyuşturucu maddelerden biri. Çocuklarımızı uyuşturucudan koruyalım.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu