Haber

Konya’da atıl durumdaki 42 okul “Köy Yaşam Merkezleri” oldu

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde yürütülen Köy Yaşam Merkezleri projesi kapsamında, Konya’da atıl durumdaki 42 köy okulu binasının, 2011’in ardından “Köy Yaşam Merkezi” olarak hizmet vermeye başladığı bildirildi. İşler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, merkezlerin öğrenci, veli ve bulunduğu mahalle sakinlerine eğitim hizmeti verdiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yakın gelecekte merkez sayısının artacağını söyledi.

Amacının her yaş grubundan insanın kaliteli bir eğitim alması olduğunu vurgulayan Yiğit, şöyle devam etti:

“Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in öncülüğünde başlatılan proje ile atıl durumdaki köy okul binalarımız, insanların güzel vakit geçirdiği, yeni şeyler öğrendiği verimli mekanlara dönüştü.” 32 farklı yerde etkin hizmet veren 42 farklı köy yaşam merkezi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu sayı yakın zamanda 74’e çıkacak.”

Açıklamada, 21 ilçede açılan 42 köy yaşam merkezi hakkında şu bilgilere yer verildi:

Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Doğanhisar, Ereğli, Güneysinder, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir ve Tuzlukçu’da açılan köy yaşam merkezleri açılan anaokulları ile , yetişkinler için okuma yazma kursları, atölyeler ve meslek kursları, yerleşimlerinin kalbi haline geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu