Ekonomi

Mardin’de içme suyu projesi hızla devam ediyor

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve İLBANK iş birliğiyle merkez Artuklu ilçesinin bir kısmının içme suyu ihtiyacını karşılayacak Sultanköy İçme Suyu İletim Sınır Projesi’nde çalışmalar hızla sürüyor.

Kentin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), İLBANK iş birliğiyle Artuklu ilçesinin içme suyu ihtiyacının karşılanması ve su temininde yaşanan sorunların ortadan kaldırılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Beyazsu İsale Hattı, Artuklu-Koyunlu İçme Suyu İsale Hattı ve planlanan alternatif Beyazsu İsale Hattı ile Artuklu ilçesine üç koldan kesintisiz ve sağlıklı su temini sağlayacak yatırımlarını sürdüren MARSU, 13 kilometrelik Sultanköy İçme Suyu İsale Hattı’ndaki çalışmalarını da hızla sürdürüyor. Su İsale Hattı Projesi.

Proje kapsamında 9 kilometrelik, 5 metre genişliğinde servis yolu açılırken, tanıtım merkezinin rehabilitasyonu ve 50 metreküp hacimli depo inşaatı için de yoğun çalışmalar sürüyor. .

Büyük bir kısmı tamamlanan projede Artuklu’ya su temini sağlamak amacıyla düşük kapasiteli su debisi uygulanmaya başlandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte 2056 yılına kadar ilçenin belli bir bölümünün bu hattan beslenmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu