Yaşam

“MILKA’S PARTY” İLE KUTLAMA ZAMANI!

İçinde keşif duygusu barındıran herkes için özgün dizaynlar hazırlayan Kısmet by Milka, en yeni koleksiyonu Milka’s Party ile bizi hayatın sorumluluklarından ve dertlerinden uzaklaştırıp anı kutlamaya davet ediyor. Herkesin biraz olsun durup dinlenmeye ve uygun hissetmeye muhtaçlığı olduğuna inanan Milka’s Party dünyasına nazaran; “kendini ve başarılarını takdir et, serbest bırakmayı ritüel haline getir”.

Milka’s Party, yargılamayı ve olumsuzluğu geride bıraktıran, zorlukları unutturan ve ziyadesiyle gereksinim duyduğumuz düzgün hissetme hissini öne çıkaran bir koleksiyon/kutlama.

Herkese deneyimleyebilecekleri özel bir alan sunan koleksiyon, benzeri bir geleceği hayal eden, barışı, sevgiyi ve dayanışmayı düşleyen bireyleri bir ortaya getirmeyi arzuluyor.

Kısmet by Milka’nın kurucusu ve Milka’s Party’nin yaratıcısı Milka Karaağaçlı İnce, herkesi bu partiye davet ediyor: ‘’Toplumdaki herkesin inanç, köken, yaş, cinsiyet, cinsel yönelim fark etmeksizin davetli olduğu bu partide tüm negatifliklerden arınmış bir dünya yaratıyoruz. Gerçekten -yaşadığını- hissettiğin, mutlu, keyifli, enerji dolu anlarını çoğaltmak aslında hayatına neşe, heyecan ve sürprizler katmak anlamına geliyor. Milka’s Party ile bu kanıyı anlatmak istedik. Herkesin durup dinlenmeye ve yaşadığını hissetmeye gereksinimi var. Her gün üstesinden geldiğimiz zorlukların ise kutlanmaya… Seni düzgün ve başarılı hissettiren olayların üstüne küçük ya da büyük, kutlamanı eksik etme. Kendini tebrik et ve kutla.’’


Koleksiyon, ROSLOW gold, pırlantalar ve renkli bedelli taşlarla hazırlanmış, kendine has dizaynlarıyla dikkat çekiyor. Disko topunun stilize edilmesiyle yaratılan yeni doku, el işçiliğinin teknoloji ile birleşmesiyle hazırlandı. Parlak zincirlerin ve seramik kaplamaların kullanıldığı küpeler, karışık mıhlama tekniğiyle hazırlanan yüzükler, pırlantaların yanı sıra zümrüt, yakut, safir ve tanzanit üzere renkli bedelli taşların kullanıldığı mücevherler, usulüne yaratıcı ve özgün bir soluk getirmeniz için sizi bekliyor. Bilezik, kolye, yüzük, küpe ve piercing alternatifleriyle varlıklı bir seçki sunan argümanlı koleksiyona burun takısı ve saç tokası da eklendi.

Milka’s Party, somut parti çağrışımlarından soyut süslemelere birçok ayrıntı barındırıyor. Yaratıcılığın sonlarının olmadığını gösteren dizaynları ve bu büyüleyici koleksiyonu deneyimleyin.

Kısmet by Milka Mağazalarına Sanatsal Dokunuş Milka’s Party Mağaza Tasarımlarında
Kısmet by Milka, yeni koleksiyonu Milka’s Party için sanatçı ve vitrin dizayncısı Sergen Şehitoğlu ile çalışarak vitrinlerini ve mağazalarını yeniledi.


Berlin, Brüksel, Amsterdam, Londra, Paris üzere kentlerde çeşitli galerilerde ve fuarlarda işleri sergilenen Sergen Şehitoğlu, 2020’den itibaren yaratıcı çalışmalarını vitrin dizaynları üzerinde sergilemeye başladı. Başarılı sanatçı, vitrin dizaynlarıyla markaların ve koleksiyonların ruhuna uygun yaratıcı ve ikonik çalışmalar ortaya çıkarıyor.

Kısmet by Milka’nın Milka’s Party koleksiyonu için vitrin ve mağazanın tamamına hazırladığı dizaynları ‘’tanımsız, mekansız ve zamansız’’ olarak nitelendiren Sergen Şehitoğlu, mağazaları parti yerine dönüştüren dizaynlarını anlattı: ‘’Kısmet by Milka için dizaynlarımı çalışırken evvel partiyi hayal ettim; tanımsız, yersiz ve vakitsiz bir parti. Herkesin kendinden bir şeyler bulduğu bir parti… Sonrasında ise mücevherlerin somut dizaynlarını ve verdiği iletisi dans eden, eğlenen ve ışıldayan cinsiyetsiz heykellerle, neon ışıklarla öne çıkardım. Bu noktada yapay zeka kullanarak markanın yürekli avant-garde çizgisini yakaladık. Koleksiyonun konsepti öylesine güçlü ki dizaynlar sadece vitrinle kalmadı, mağaza içine de taştı. Maksadımız mağaza önünden geçen herkesin dikkatini çekerek partiye davet etmek, bize katılmasını sağlamak.’’

Milka Karaağaçlı İnce, Sergen Şehitoğlu

Kısmet by Milka Kreatif Yöneticisi Milka Karaağaçlı İnce vitrin ve mağaza dizaynları hakkında: ‘’Sergen, çalışmalarını hayranlıkla takip ettiğim bir isim. Milka’s Party’nin renkli ve heyecanlı gücünü mağazalarımızda öne çıkarmak istediğimizde bunu en uygun Sergen’in yapabileceğini biliyorduk. Sanat ve moda birlikteliğini kendine has bakış açısıyla yorumlayarak mağazalarımıza yeni bir dokunuş kattı.’’

‘’Toplumdaki herkesin inanç, köken, yaş, cinsiyet, cinsel yönelim fark etmeksizin davetli olduğu bu partide tüm negatifliklerden arınmış bir dünya yaratıyoruz. Gerçekten yaşadığını hissettiğin, mutlu, keyifli, enerji dolu anlarını çoğaltmak aslında hayatına neşe, heyecan ve sürprizler katmak anlamına geliyor. Milka’s Party ile bu kanıyı anlatmak istedik.’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu