Haber

Mucize çocuklardan Başkan İduğ’a park teşekkürü

30 Ekim 2020’de meydana gelen İzmir depreminin mucize çocukları Ayda ve Atakan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür etti.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 23 Nisan kutlamaları kapsamında İzmir depreminden saatler sonra enkazdan kurtarılan Ayda ve ağabeyi Atakan’ı makamında ağırladı. Mucize Çocuk Ayda da diğer çocuklarla birlikte Önder İduğ’un vekilliğini üstlendi ve bir süre belediye başkanı oldu.

Ayda’nın ağabeyi Atakan’dan anlamlı bir teşekkür geldi. Atakan, geçen yıl 23 Nisan’da Lider İduğ’a konuk olduklarını ve depremde hayatını kaybeden anneleri adına park yapılmasını istediklerini hatırlatarak, “Belediye başkanım, yaptığınız için çok teşekkür ederiz. bu park.”

Bornova Belediyesi, Ayda ve Atakan’ın deprem sonrası oturdukları Atatürk Mahallesi’ndeki evlerinin yanına park yaparak anneleri Fidan Gezgin’in adını verdi.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Ayda ve Atakan’ın depremden zarar gören çocukların simgesi haline geldiklerini belirterek, “Gerek İzmir depreminde gerekse Kahramanmaraş depreminde zarar gören çocuklarımız için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bundan sonra da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu