Ekonomi

Netflix hisse fiyatı tahmini Pivotal Research tarafından en yüksek seviyeye yükseltildi

Pivotal Research Group, Cuma günü yayınladığı bir raporda Netflix (NFLX) için fiyat hedefini hisse başına 700 dolardan yeni zirve olan 765 dolara yükseltirken, hisse senedinin satın alınmasını tavsiye etmeye devam etti.

Şirket, revize edilmiş 2024 yıl sonu hedefinin temel olarak 2024 yılı ve sonraki yıllar için abone sayısı ve kullanıcı başına ortalama gelir (ARPU) için artan tahminlerin bir kombinasyonuna dayandığını belirtti.

Pivotal, 2024 yılı için yeni ödeme yapan abonelerdeki yıllık artış tahminini daha önce öngörülen 18,2 milyondan 19,5 milyona yükseltti. 2030 yılı sonunda, daha önce tahmin edilen 347 milyondan bir artışla toplam 356 milyon ödeme yapan abone bekliyorlar. Şirket, 2024 yılı ve takip eden yıllar için ARPU’da küçük ayarlamalar yaptı ve şimdi 2030 yılına kadar ödeme yapan abone başına ortalama 14,37 $ ARPU öngörüyor, bu da daha önceki 14,15 $ tahmininden bir artış (büyüme yalnızca gelişmiş pazarlara atfediliyor).

Pivotal analistleri, “Bu gelişmiş projeksiyonlar, ana iş kolundaki güçlü performansın devam etmesinden ve NFLX hizmetinin müşterilere sağladığı genel ve karşılaştırmalı değerin (mevcut ARPU rakamlarından önemli orta ve uzun vadeli büyüme olacağına inandığımız) zorlayıcı olduğunu düşündüğümüzden kaynaklanıyor” dedi.

“NFLX’in değerini, lider küresel abonelikli video eğlence platformu olduğuna inandığımız 2030 yılı için %8 iskonto oranı ve 17X terminal yıl FAVÖK katsayısı ile indirgenmiş nakit akışı (DCF) yaklaşımını kullanarak değerlendirdiğimizi unutmayın.”

Bu makale AI yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu