Teknoloji

Neuralink İnsanlı Testler İçin Onay Aldı!

Milyarder iş adamı Elon Musk’ın yıllardır üzerinde çalıştığı projelerden biri” nöral bağlantı“. En kolay anlatımla bir insanın beynine bir çip yerleştirmeyi içerir Bu proje insan hayatını farklı bir noktaya taşımayı hedefliyor. Neuralink ile ilgili en son haberler ekibin insan çalışmaları içinOnaylandığını gösteriyor.

Neuralink grubu tarafından yapılan resmi açıklamada ABD Gıda ve İlaç İdaresi ( FDA ) insanlı testler için onay verdi. Ancak Reuters tarafından birkaç ay önce ortaya atılan bir iddia, FDA’nın geçen yıl Neuralink’in insanlı testlerine izin vermediği yönünde. onaylamadı açıklığa kavuşmuş. Karar nasıl ve neden değişti? Bilinmeyen.

FDA’dan resmi bir açıklama gelmese de Neuralink ekibi mutlu!

Neuralink, bahisle ilgili açıklamalarını Twitter üzerinden yaptı. Açıklamada, FDA ile çok önemli. ortaklık yapıldığını söyledi. Ekip, önümüzdeki dönemde beş kişilik testlere hazırlanacak. uygulamaları açacakdedi.

Neuralink’in Twitter’daki açıklaması:

İnsan klinik deneylerimizi başlatmak için FDA onayı aldığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Bu, Neuralink grubunun FDA ile yakın işbirliği içinde yaptığı inanılmaz çalışmanın sonucudur. Bir gün teknolojimizin birçok insana yardım etmesini sağlayacak değerli bir ilk adımı temsil ediyor. Klinik araştırmamız için başvurular şu anda açık değil. Yakında daha fazlasını duyuracağız!

Neuralink insan beynine bir çip yerleştirerek ne yapacak?

Bir kişinin beynine bir çip yerleştirmek, teknik olarak o kişiye her şeyi yaptırabileceğiniz anlamına gelir. programlayabileceğiniz Anlamı. Neuralink’in amacı, görme ve hareket kabiliyetini kaybetmiş bireylerin üretilen çiplerle sağlıklı bir hayata kavuşmasını sağlamaktır. Tabii bunu sağlamak şartıyla kolay değil . Yıllar boyunca Neuralink hayvanlar üzerindetestler yaptı ama konu insanlara gelince ne olacağı belli değil.

Elon Musk’ın büyük planlarını merak ediyorsanız:

Neuralink hakkında detaylı bilgi için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu