Haber

Ortaklardan Kılıçdaroğlu’na “gizli protokol” tepkisi: Seçimi bir türlü kazanamadık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı Habertürk TV’nin canlı yayınında, ittifak ortağı Ümit Özdağ’ın… “Kazansaydık üç bakanlığı ve MİT’i alırdık”ilk kez konuştu.

“İki kişinin onuru üzerine oynanan bir bahis.”Kılıçdaroğlu, açıklamaları doğrulayarak, “Aramızda özel bir protokol var. Bunu paylaşmanın etikliği konusunda yorum yapmak istemiyorum.”ifadeleri kullandı.

“Seçimi kazanamadığımız için mutluyum”

Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasındaki gizli protokolün ortaya çıkmasının ardından ittifakın diğer üyeleri de birbiri ardına tepki göstermeye başladı.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Özdağ’ı Türkiye aleyhine çıkardığı skandallarla tanınan Hollandalı ırkçı siyasetçi Geert Wilders’a benzetti. Özcan, Halk TV’ye yaptığı açıklamada, “Kim olursanız olun kusura bakmayın! Yerli Wilders olarak değerlendireceğim bir siyasetçi ile arkadan şeffaf olmayan yollarla politikalarımızı ortadan kaldıramazsınız. Böyle bir hakkınız yok. İçişleri Bakanlığı, Wilders modeli yerli bir İçişleri Bakanlığı mı görmek istiyoruz? Bu ülke, Süleyman Soylu’nun yaklaşımından sıyrılmaya çalışırken Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı’na gidecekse, tüm kalbimle söylüyorum: Kanaatimce söylüyorum ki kazanamadık.”dedi.

“KARANLIK MERKEZLERDE PAZARLIK”

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biz sahada kendisine oy isterken, Ankara’nın karanlık koridorlarında müzakere ve protokoller yaptığı ortaya çıktı. Dostları bilmez, ittifak ortakları bilmez. Acımasızca heba edilen bir iman geri kazanılır mı Sayın Kılıçdaroğlu?”söz konusu.

“GÜVEN, İNŞA EDİLMİŞ GÜÇTÜR”

DEVA İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, Anayasa Değişikliği Teklifi ve Ortak Uzlaşma çalışmaları iki yıllık güçlü bir süreçte büyük bir özveri, inanç ve şeffaflık temelinde hazırlandı. Bizler bu süreç için gecemizi de gündüzümüzü de seferber ettik. Emeklerimizin sonucunda ortaya bir Türkiye vizyonu koyduk. Hep korkularımız oldu ama hiçbiri tünelin ucundaki demokrasi ışığından öteye gitmedi.”tepki gösterdi.

“KİME VE NEYE HİZMET VERİYOR”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Bülent Kaya “Neden şimdi? Kimin adına? Kime ve neye hizmet ediyor? Soru sorulmadan gündemi takip etmek, operasyonun ağına düşmek, operasyonun tuzağını yutmaktır.”ifadeleri kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu