Haber

Sanatçı Bedri Baykam: Bize Saldırabilirler, Bizi Zindanlara Atabilirler, Ama Bizi Korkutamazlar ve Yıldıramazlar

Haber: EDDA SÖNMEZ – Kamera: ADEM KARABAYIR

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Türkiye ve Dünya Lideri sanatçı Bedri Baykam, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Büyük Cumhuriyet Buluşması’nda dayısının vefat haberini paylaştı. Baykam, “Çok özür diliyorum değerli dayım eski gençlik önderlerinden SHP Sarıyer Belediye Başkanı İhsan Yalçın’ı bugün kaybettik. Bu nedenle bu aktifliğin sonuna kadar kalamayacağım için özür diliyorum. Bize saldırabilirler, bizi zindanlara atabilirler, bıçaklayabilirler, kurşunlayabilirler, bombalayabilirler lakin bizi korkutamazlar ve yıldıramazlar. Ne güçleri ne de düzeyleri kâfi. Bu ülkenin gerçek sahipleri aydın halkıdır. İşçileri, köylüsü, sanatkarları,ezilmek istenen kadınlarıdır, emeklisidir hatta işsizİdir” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Kamu İş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Sanatçılar Girişimi; İstanbul Kongre Merkezi’nde “Büyük Cumhuriyet Buluşması” etkinliği düzenledi.   “Büyük Cumhuriyet Buluşması” etkinliğinde konuşan Milletlerarası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Türkiye ve Dünya Lideri sanatçı Bedri Baykam şunları söyledi:

“DAYIM ESKİ GENÇLİK BAŞKANLARINDAN SHP SARIYER BELEDİYE LİDERİ İHSAN YALÇIN’I BUGÜN KAYBETTİK: Türkiye’nin hoş çağdaş demokrat Cumhuriyetçi insanları hepinize canı gönülden merhaba. Sizleri sevgi hürmet ve dayanışma ruhuyla kucaklıyorum. Çok özür diliyorum bedelli dayım eski gençlik liderlerinden SHP Sarıyer Belediye Lideri İhsan Yalçın’ı bugün kaybettik. Çok uzun süreçten geliyor bu mücadelelerimiz. Bu nedenle bu etkinliğin sonuna kadar kalamayacağım için özür diliyorum. Gün geçtikçe yeni kuşaklar meşaleyi kendilerinden devir aldı  ve artık gençlerde bizlerden teslim alması lazım bu salonları gençlerin doldurması kuşatması lazım. Büyük önderimiz sevgili Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük yapıtı olan Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlayacağımız Büyük Buluşma için geri sayıma geçtik. Bugün birinci asrımızı tamamlamamız 351 gün kaldı.

BAZI KENDİNİ BİLMEZLER BİLİYORSUNUZ CUMHURİYETİMİZ HAKKINDA 100 YILLIK PARANTEZ DİYEBİLMEK KÜSTAHLIĞINI GÖSTERMİŞLERDİ : Pahalı sevgili yoldaşlar kimi kendini bilmezler biliyorsunuz Cumhuriyetimiz hakkında 100 yıllık parantez diyebilmek küstahlığını göstermişlerdi. Halbuki olsa olsa bu bahtsızlar kendilerinin neden olduğu kısa küçük parantezden kelam ediyor olabilirler. Dostlarımızda düşmanlarımızda bilsinler ki bu yüz kızartıcı niyetlere kendilerini kaptıranlar büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Kemal’in çizdiği yolda o rotada ebediyen yaşayacaktır. Bu salonda yansıttığımız kararlılık, bitmez tükenmez coşku her yıl giderek artıyor.  ve bunu hiç kimse durduramıyor ve durduramayacak. İster bu abideye bugün çiçek koyamazsınız desinler, ister şu gün bu heykelin önünde toparlanamazsınız yasaklandı desinler, ister Cumhuriyetin kurucularına en zavallı en ucuz sözlerle sataşmaya kalkışsınlar ne bizim sevgimizi törpüleye bilirler ne de bağlılığımızı nokta kadar zedeleyebilirler. Onlar bu halde lakin kendi çaresizliklerini itiraf etmekten hatta rezil olmaktan diğer hiç bir yere varamazlar.

BİZİ KORKUTAMAZLAR VE YILDIRAMAZLAR. NE GÜÇLERİ NE DE DÜZEYLERİ KÂFİ: Motamot ikinci Cumhuriyetçi yahut yetmez lakin evetci kabahat ortakları üzere. Onlar bugün ortalarda yoklar. Gereken vakit kullanıldılar ve adete kullanım müddetleri dolup raflardan kaldırıldılar. Ancak Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençliği sizler yer yaştan gençler, Silivri’ye sürülenler canı değerine Cumhuriyete siper olan aydınlar müellifler, Kışlalılar,Aksoylar, Emeçler, Türkan Saylanlar, İlhan Selçuklar, Ümit Zileliler, Ataol Behramoğulları, Sedef Kabaşlar, ADD VE ÇYDD’in tüm üyeleri, liderleri onlar burada kalbimizde yanı başımızda ve uğraş alanında. Arkadaşlar bizi tehdit edebilirler, bize saldırabilirler, bizi zindanlara atabilirler, bıçaklayabilirler, kurşunlayabilirler, bombalayabilirler ancak bizi korkutamazlar ve yıldıramazlar. Ne güçleri ne de düzeyleri kâfi. Bu ülkenin gerçek sahipleri aydın halkıdır. İşçileri, köylüsü, sanatkarları,ezilmek istenen kadınlarıdır, emeklisidir hatta işsizidir. Hepimiz Atatürk Cumhuriyeti çok seviyoruz. ve 100. yılımız süper olacak hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu