Haber

Tayfun Taşdemir kariyerinin zirvesinde

Herkes Duysun/ BURSA İGFA
3 Bant Bilardo şampiyonu Tayfun Taşdemir, bilardo tutkunlarına ilham kaynağı oldu.

Kariyerinin zirvesinde olduğunu söyleyen Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonu Tayfun Taşdemir, “Dünya şampiyonluğu bu sporun zirvesidir. Semih Saygıner 2023’te kazandı, ondan sonra benim şampiyonluğum geldi. Elde ettiğim başarının mesleğimin en büyük zaferi olduğunu söyleyebilirim. Bu yılın ilk ayağı Las Vegas’ta düzenlenen 2023 Dünya Kupası’ydı ve ben kazandım. Daha sonra Semih Saygıner ile birlikte ulusal grup şampiyonu olduk. Sonraki turnuvalarda ikincilikler ve üçüncülükler var. Şu anda hedef, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan ‘Bireysel Dünya Şampiyonası’. Bu çabayı kendi seyircimin önünde göstereceğim. Gerçekten heyecanlıyım, sanırım 35-40 yılda iki kez kazanılan bir dünya şampiyonluğu olmadı. Umarım Türkiye’ye getirebilirim. Ali Gülbay burada ‘Life Bilardo Bistro’ adında harika bir tesis inşa etti. Oldukça nezih bir ortamda stant ve masalarla anlaşmaya vardık.” söz konusu.

Bursa’nın başlı başına yerinin çok farklı olduğunu ve yeniden burada olmanın mutluluk verici olduğunu belirten Taşdemir, “Sevgili Semih Saygıner’in 1993’teki, Yılmaz Özcan’ın da 1997’deki dünya kupası bize ve tüm sporculara ilham kaynağı oldu. 1999 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra yaklaşık bir yıl pratik yapma fırsatı buldum. 2000 yılında Türkiye şampiyonu oldum ve o yıl devlet bir yasa çıkardı. Milli sporcuysanız askerliğinizi 33 yaşına kadar erteleyebilirsiniz. Ben de 1-2 yıl bilardo denemeye karar verdim. 2 yıl içerisinde dünya klasmanında ilk 8’e girdim. Ardından Hollanda, Almanya ve Portekiz’den transfer teklifleri geldi. Oradaki liglerde çalıştım ve profesyonel hayatım resmen başladı. Sosyal ve kişilik açısından bu spor inanılmaz faydalar sağlıyor. Kaynaklar çok geniş, hem sosyal medyada hem de diğer sosyal medyada isteka çubukları, top kullanımı var. Elbette usta oyuncuları izleyerek de ilham alabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Ali Gülbay ise 2023 yılında bilardo severlerle buluşturdukları yeni mekan için büyük emek verdiklerini belirterek, “Modern bir tasarımı hayata geçirdik. Kısa sürede bilardo severlerin ilgisini gördük. Şu anda Türkiye genelinde özel bir turnuva düzenliyoruz. Burada dünya şampiyonu olmuş, Türkiye şampiyonu olmuş oyuncularımız var” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu