Seyahat

THY ve Pegasus’tan seçimlerde oy kullanmak isteyen yolculara ek haklar

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Genel Seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılacağı kesinleşti.

Havayolu şirketleri, oy kullanacak Türk vatandaşlarının bilet ve rezervasyonlarında değişiklik hakkı konusunda bazı düzenlemeler yaptı.

THY’den açıklama

Türk Hava Yolları (THY) Basın Danışmanı Yahya Üstün, THY’nin seçim vesilesiyle yolculara sunduğu haklara ilişkin bilgilendirme metnini sosyal medya hesabından paylaştı.

10 Mart 2023 tarihi ve öncesinde düzenlenen biletlerde, 7 Mayıs 2023 tarihi ortasındaki uçuşlar için kayıt yaptıran tek destinasyonlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcular için aşağıdaki işlemlerin yapılacağı ve 21 Mayıs 202323 veya 14 Mayıs 2023’ten 21 Mayıs 2023’e kadar gidiş-dönüş seferi olanlar:

31 Mart 2024 tarihine kadar yeni seyahat tarihlerini doğrudan IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) bölgesinden almaları koşuluyla rezervasyon değişiklikleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Kullanılmayan biletlerin iadeleri kesintisiz olarak yapılacaktır. Seyahati tamamlanmamış kısmen kullanılmış biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarının iade işlemi kesintisiz olarak yapılacaktır. Biletin geçerliliği herhangi bir fiyat farkı ve cezası olmaksızın 31 Mart 2024 tarihine kadar uzatılabilir. İlgili uygulamalar sadece THY ve AnadoluJet tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda geçerli olacaktır.

Pegasus da düzenledi

Havayolu şirketi Pegasus’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimde oy kullanmak için seyahat planını değiştirmek isteyen yolculara sunulan ek hakların olduğu bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

10 Mart 2023 ve öncesinde satın aldığınız ve 14 Mayıs tarihini kapsayan seyahatlerinizi ücretsiz iptal edebilir, iptal edip kesintisiz para iadesi alabilir veya sadece ücret ödeyerek istediğiniz tarih ve parkura geçiş yapabilirsiniz. değişiklik işlem bedelini ödemeden yeni bilet ile mevcut bilet arasındaki fark ortada. Uçuşunuzdan en az 24 saat önce ücretsiz davet merkezimizi arayarak bilet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Gidiş ve dönüş biletlerinde seyahat aralığı 14 Mayıs’ı kapsayan biletlerde, tek yön biletlerde 7 Mayıs 2023 – 21 Mayıs 2023 tarihlerini kapsayan biletlerde geçerlidir. Ek haklar bir defaya mahsus olmak üzere kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu