Teknoloji

Yeni Tomb Raider 1-3 Yenileme Detayları Açıklandı

Yeni Tomb Raider 1-3 Yeniden Düzenleme ayrıntıları göründü. Bir aydan kısa bir süre sonra tanışacağımız Tomb Raider 1-3 Remastered ile ilgili yeni detaylar haberimizde sizleri bekliyor.


İlginizi Çekebilir:  Tomb Raider Anime Fragmanı Yayınlandı


Ağustos ayında düzenlenen Nintendo Direct etkinliğinde ilk üç Tomb Raider oyununun remastered versiyonları duyuruldu. Herhangi bir erteleme haberiyle karşılaşmazsak 14 Şubat 2024 tarihinde PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak. Uzun bir aradan sonra yeni Tomb Raider 1-3 Remastered ayrıntılar Aspyr ürün yöneticisi Chris Bashaar tarafından PlayStation sayfasında paylaşıldı.

Bildiğiniz gibi Tomb Raider, Tomb Raider 2 ve Tomb Raider 3, geliştirilmiş görsellerin yanı sıra The Unfinished Business, The Golden Mask ve The Lost Artifact’in genişletmeleri ve gizli bölümleriyle satışa sunulacak. Yani ilk üç oyunu tamamen oynayıp bitirmek mümkün olacak.

Yeni Tomb Raider 1-3’ün Yenilenen Detayları Ortaya Çıktı

PlayStation sayfasında paylaşılan yeni detaylara bakılırsa oyuncular, menüden yapacakları seçime göre klasik tank kontrolleri veya çağdaş kontrollerle oynayabilecekler. Bashaar’ın söylediğine göre Tomb Raider: Anniversary, modern kontroller açısından Legend ve Underworld oyunlarından esinlenilmiş. Sağ analog çubukla kamerayı kontrol edebilecekken Lara, kameranın durumuna göre hareket edecek.

Bildiğiniz gibi yepyeni oyunlarda kullanıcı arayüzü minimal düzeydeydi. Doğal olarak karşımızdaki düşmanların sağlık seviyelerini göremediğimizden ne zaman öleceklerini de bilmiyorduk. Yenilenen versiyonlarda artık ortaya çıkacak ana düşmanların sağlık seviyelerini görmek mümkün olacak.

Yeniden düzenlenen sürümlerde ortaya çıkacak diğer farklılıklar arasında iki yüzden fazla başarı, fotoğraf modu, gerçek zamanlı aydınlatma efektleri, geliştirilmiş görseller ile klasik görseller arasında geçiş yapabilme yeteneği, yeni karakter ve düşman modelleri ve çevre tasarımında bazı ayarlamalar, animasyonlar, animasyonlar, dokular, görsel efektler ve koleksiyon parçaları. Mühimmat, gizli nesneler, sağlık ve silahlar gibi öğeler, kamera hareketine göre dönme hareketinde değişen şekilde listeleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu