Haber

14`üncü Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Sinan Meydan’ın

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim İş Sendikası’nın işbirliği ile düzenlenen 14’üncü Başöğretmen Atatürk Onur Mükafatı, tarihçi, muharrir Sinan Meydan’a verildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eğitim İş Sendikası işbirliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişi ve 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Başöğretmen Atatürk Onur Mükafatı merasimi düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen merasimde tarihçi, müellif Sinan Meydan’a Başöğretmen Atatürk Onur Mükafatı verildi.

Törene, Antalya Büyükşehir Belediye’si Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, CHP Antalya Vilayet Lideri Nuri Cengiz, Eğitim-İş Antalya Şube Lideri Sadık Acar, Eğitim-İş Genel Sekreteri Cengiz Sarıyer Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Doç.Dr. Lider Alım, Büyükşehir Lider Danışmanı ve Kamu İş Konfederasyonu Genel Lideri Mehmet Balık, Sinan Meydan ve çok sayıda sendika üyesi ile öğretmenler iştirak sağladı.

SENDİKACILIK MANA KAYBEDİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan merasimde yaptığı konuşmada, “Artık günümüzde sendikacılığın manası bürokratik bir yağmanın taşeronu gibi. Bu manada Birleşik Kamu İş Konfederasyonu ve Eğitim İş Sendikası’na bu örnek duruşu, memurlara, çalışanlara sendikacılığı entegre etmesi ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’nü layık gördüğünüz ve benimde öğrencilik zamanımda beraber okuduğumuz Sinan Meydan hocamı tebrik ediyorum. Çok doğru bir karar olmuş” dedi.

Kamu İş Konfederasyonu Genel Lideri Mehmet Balık de “Bu özel ödülü tarihe ışık tutan ve bir çok sendikanın keşfedilmemiş emeklerini ortaya çıkaran Sinan Meydan’a vermenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” sözlerini kullandı.

BENİM İÇİN ÇOK ANLAMLI

Konuşmaların akabinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Durmuş Ali Arslan, Kamu İş Konfederasyon Genel Lideri Mehmet Balık, Eğitim İş Şube Lideri Sadık Acar, Sinan Meydan’a onur mükafatını takdim etti. Tarihçi, müellif Sinan Meydan, kendisinin de 10 yıllık bir öğretmenlik geçmişi olduğunu belirterek, “Eğitimciler tarafından onurlandırılmak herkese nasip olmaz. Bu zorlu dönemde Atatürk’e, laik cumhuriyete sahip çıkan eğitimcilerden bu ödülü almak çok anlamlı. Beni onur ödülüne layık gören sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Program sonunda tüm iştirakçiler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu