Haber

Aydın’da eski eşine baltayla saldıran kişiye 18 yıl hapis cezası verildi

Aydın’da eski eşini baltayla yaralayan ve “eşe karşı öldürmeye teşebbüs” kabahatinden yargılanan sanığa 18 yıl mahpus cezası verildi.

Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık İsmail Demirci, mağdur Unsur Kuleli ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada evvelki savunmasını tekrarlayan sanık, tahrik altında hatası işlediğini ileri sürdü.

Duruşmada kelam alan Prensip Kuleli, “En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Ben öldükten sonra değil yaşarken anlaşılmak istiyorum.” dedi.

Savunmaların akabinde kararını açıklayan mahkeme heyeti sanığa, “eşe karşı öldürmeye teşebbüs” cürmünden 18 yıl mahpus cezası verdi.

Duruşma sonrası gazetecilere açıklama yapan Kuleli’nin avukatı Kübra Hergül, verilen cezayı yeterli bulmadıklarını, karara itiraz edeceklerini söyledi.

İncirliova ilçesinde İsmail Demirci (35), 27 Ocak’ta uzaklaştırma kararı bulunmasına karşın eski eşi Unsur Kuleli’ye (29) çalıştığı markette baltayla saldırmıştı. Bedeninin çeşitli yerlerinden yaralanan Kuleli, hastaneye kaldırılmış, zanlı Demirci ise tutuklanmıştı.

İddianamede Demirci hakkında, “boşandığı eşe karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” kabahatinden 13 yıldan 20 yıla kadar mahpus cezası istenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu