Haber

Beytullah Sarı’dan 15. altın madalya

Pamukkale Belediyespor’un başarılı sporcusu Beytullah Sarı, 2022 yılında katıldığı müsabakalardan hiçbir zaman eli boş dönmedi. Başarılı sporcu, Kocaeli’de düzenlenen U15 Şehir İçi Serbest Güreş Müsabakalarında 15. altın madalyasını kazandı.

Pamukkale Belediyespor’un faaliyet gösterdiği branşlardan biri olan güreşte başarılı sonuçlar alınmaya devam ediyor. Mavi-beyazlı kulübün genç sporcusu Beytullah Sarı, 2022’de madalya bırakmadı. Beytullah Sarı, bu yıl katıldığı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kurtdereli Mehmet Pehlivan Er meydanı da dahil olmak üzere katıldığı tüm şampiyonalarda madalya kazandı. Son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen U15 İlçe Ortası Serbest Güreş Maçları 36 kulüp ve 250 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Pamukkale Belediyespor adına şampiyonada mücadele eden Beytullah Sarı, 85 kiloda rakiplerini geride bırakarak altın madalyanın sahibi oldu. Beytullah Sarı bu derece ile yağlı güreş ve minder güreşinde toplam 15 altın madalya kazandı.

Şampiyon güreşçinin bu dönem de 2 gümüş ve 4 bronz madalyası bulunuyor. Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’nin adı özel meydanlara çıksın diye güreş branşımızı faaliyete geçirdik. Bu yıl pehlivanlarımız da ismimizi duyurdu. 14 yaşındaki sporcumuz. Beytullah Sarı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bu sezon Kurtdereli Mehmet Pehlivan Er meydanında kazandığı altınlar da dahil olmak üzere 15 altın madalyanın sahibi oldu.Başarılarıyla hem Pamukkale’yi hem de Denizli’yi gururlandıran sporcumuza başarılarının devamını dilerim. dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu