Haber

Lokomotiv Çocuk Köyü Kasım’da Tamamlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Memnun Şehir Kocaeli’nin neşeli çocukları için İzmit Doğu Kışla Parkı’nda hazırlanan Lokomotif Çocuk Köyü Projesi’nde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Lokomotif ve vagonları andıran proje kapsamında çocukların eğlenebilecekleri, hayal güçlerini geliştirecek aktivitelere katılabilecekleri, yeteneklerini keşfedebilecekleri ve dolayısıyla eğlenebilecekleri bir eğlence alanı hizmete sunulacak. 3-6 yaş arası çocuklara yönelik tasarlanan projenin yüzde 70’i tamamlandı ve kasım ayında teslim edilmesi planlanıyor.

 

İÇ VAGON ZEMİN PLATFORMLARI

Proje alanında çatı sacı, oluk ve boya imalatlarını tamamlayan ekipler, şu anda vagonların çatı ve cephe kaplamasını da yapıyor. Öte yandan vagon içindeki yer platformlarını oluşturan müteahhit firma, önümüzdeki günlerde lokomotif duvarları ve döşemelerinin imalatına başlayacak. Lokomotiv Çocuk Köyü Projesinde yüzde 70 seviyesine ulaşan Yapı Denetim Müdürlüğü, çalışmalarını hızla sürdürüyor.

 

ÇOCUK EĞLENCE MERKEZİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından Lokomotif Çocuk Köyü olarak projelendirilen tesis, çocukların keyifli vakit geçirebilecekleri bir eğlence merkezi olarak planlandı. Çocuklara yönelik farklı etkinliklerin düzenleneceği proje kapsamında 8 adet 15 kişilik atölye vagonu, 1 adet idari vagon, 1 adet çocuklar için ıslak alan vagonu ve 1 adet mutfaklı bekleme odası olmak üzere toplam 11 adet vagon bulunacak. eğitimciler ve ebeveynler için niş. Ayrıca alanda yürüyüş yolları, konferans salonu ve çocuk oyun alanı da yer alacak.

 

11 TREN VAGONU

Proje 11 adet tren vagonu tasarımlı konteynerden oluşuyor. Vagonların yerleşimi, giriş ve tören alanı önde olacak şekilde, içinde çocuklar için dolaşım alanları, oyun alanı ve açık hava etkinlikleri için tasarlanmış amfi tiyatro bulunacak şekilde şekillendirildi. Her bir konteyner 3×8 metre, toplamda 24 metrekare olacak. Toplam kapalı alan 264 metrekare, projenin park alanı içindeki toplam oturma alanı ise 1433 metrekare olarak planlandı.

 

YETENEKLERİNİ KEŞFEDECEKLER

Bu özel proje, çocukların takım çalışmasını ve birlikte eğlenme becerilerini destekleyecek, onlara paylaşmayı ve birlikte başarmayı öğretecek. Ailelere aynı zamanda çocuklarını eğlenirken öğrenecekleri bir eğitim ortamında gözlemleme olanağı da sağlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu