Haber

Prefabrik evler Eskişehir’den deprem bölgesine gönderiliyor

Eskişehir’de hükümlülerin barınması için hazırlanan kullanılmayan prefabrik evler tırlara yüklenerek Kahramanmaraş’taki depremzedelere teslim edilmek üzere yola çıktı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla açık ceza mahkûmlarının barınması için hazırlanan ve şu anda kullanılmayan 450 yatak kapasiteli prefabrik evlerin gönderilmesine karar verildi. İnönü ilçesi Dutluca Yerleşkesi’ndeki kurum, deprem bölgesine.

Adalet ve içişleri bakanlıklarının uyumu kapsamında, Eskişehir Valiliği ve AFAD iş birliğiyle, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından kampüste bulunan prefabrik evlerin bölgeye taşınması amacıyla söküm işlemleri gerçekleştirildi. Akabinde depremzedelerin hizmetine sunulmak üzere kamyonlara yüklendi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan yaptığı değerlendirmede, kapasitesi yaklaşık 1000 kişiye ulaşabilen prefabrik evlerde 4 ve 6 kişilik odaların bulunduğunu belirtti.

Isı yalıtımlı, tuvalet ve banyolu evler merkezi ısıtma ve sıcak su sistemine sahiptir. Engelliler için tuvaletler de var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu