Ekonomi

SEC, kayıt hataları nedeniyle 16 şirkete 81 milyon doların üzerinde para cezası verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC) Cuma günü yaptığı açıklamada, kayıt tutma uygulamalarındaki başarısızlıklar nedeniyle 16 finans şirketine 81 milyon doları aşan para cezaları verdiğini duyurdu. Broker-satıcıların, ikili kayıtlı broker-satıcıların ve yatırım danışmanlarının yanı sıra bağlı yatırım danışmanlarından oluşan bir karışımı içeren firmalar, SEC tarafından ortaya konan gerçekleri kabul etti ve uyumluluk politikaları ve prosedürlerinde iyileştirmeler başlattı.

SEC’e göre araştırmalar, 16 şirketin tamamının onaylanmamış kanal dışı bağlantılar kullandığını ortaya çıkardı. Bu, çalışanların iş görüşmeleri için bireysel metin mesajları kullanmasının yanı sıra, kayıt tutma gerekliliklerini ihlal ederek verilen veya verilmesi önerilen tavsiye ve önerilerle ilgili iletişim alışverişini de içeriyordu.

SEC tarafından belirtilen firmalar arasında Northwestern Mutual Investment Services LLC, Guggenheim Securities LLC, Oppenheimer & Co. Inc, Cambridge Investment Research Inc, Key Investment Services LLC, Lincoln Financial Advisors Corporation, US Bancorp Investments Inc. ve The Huntington Investment Company yer alıyor.

SEC’den yapılan açıklamada, onaylanmamış bağlantı sistemlerinin kullanımının hem yaygın hem de uzun süredir devam ettiği vurgulandı. Şirketler vakanın gerçeklerini kabul etti ve şimdi uyumsuzluklarını gidermek için adımlar atıyor. SEC, uygulanan cezalar veya gerçekleştirilen uyum iyileştirmelerinin kesin niteliği hakkında, her firma için farklılık gösteren spesifik ayrıntılar sunmadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu