Teknoloji

Twitter Blue Yeni Özelliklerle Yeniden Yayınlanacak

Twitter’ın satın alınmasıyla birlikte Elon Musk’ın mücadele ettiği en büyük kalemlerden biri de Twitter’daki sahte hesaplar ve botlar oldu. Botları tamamen yasaklamaya oldukça yakın olan Twitter’ın yeni CEO’su da Twitter Blue ile geçersiz hesap varlığını azaltmayı hedefliyordu.

Ayda 8$ ödenen bu sistem ile direk onaylı hesap haline gelebilirsiniz. Ancak insanlar sanki gerçek ünlülerin hesabıymış gibi suiistimal ettiler ve ortaya çıktı. Sahte LeBron James hesapları gibi olaylar oldu.

12 Aralık’ta yeniden yayına girecek olan yeni Twitter Blue, bu konuda daha dikkatli olacak.

Yukarıda belirtilen olaylar nedeniyle kaldırıldı ve revize edildi Twitter Blue, daha fazla özellik ile yine aynı fiyattan kullanıcıya sunulacak. Twitter Mavi üyeleri, Satın alma işlemi yapıldıktan sonra hesap incelemesine tabi tutulacak ve buna göre mavi tik verilecektir.

Twitter Blue üye bir markaysa, eski gri tik altın renginde görünecektir. Üye bir devlet kurumu veya yetkilisiyse, yine de gri tikleri olacak ve hesap sahibinin unvanını açıklayacaktır. (Örneğin Resmi, Marka.)

Gelecek olan diğer özellikler ise şu şekilde:

  • Twitter Blue üyelerinin gönderilerine öncelik verilecektir,
  • Üyeliği olanlar daha uzun ve 1080p görseller paylaşabilecek,
  • normal kullanıcılara kıyasla %50 daha az reklam görecek,
  • Gönderilerinizi düzenleyebilirsiniz,
  • Twitter’a resmi olarak entegre edilecek özellikleri önceden deneyimleyebilecekler.

Mavi tikli kullanıcılar isimlerini veya fotoğraflarını değiştirirlerse hesapları yeniden incelenene kadar mavi tikler kaldırılacaktır. Ayrıca, iOS kullanıcıları Apple %30 hisse kestiği için 8 değil 11 dolar ödeyecekler. Değişiklikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen niyetlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu